Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
ERGAN DAĞINDA MEHTER KEYFİ

Buradasınız: Haberler - Ergan Dağında Mehter Keyfi

464 görüntülenme - Tarih: 03.02.2018    YAZDIR

Ergan Dağı’nda bir ilk gerçekleştirildi. Belediyemiz  Mehter takımı, Ergan Dağı Doğa Sporları ve Kış Turizmi Merkezi’nde vatandaşları mehter müziği ile karşıladı. Tamamı belediyemiz personelinden oluşan mehter takımı gerçekleştirdiği programla izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy “Ergan Dağı Doğa Sporları ve Kış Turizmi Merkezinde farklı bir etkinlik ile vatandaşları karşılamak istediklerini belirterek, şunları söyledi.
"Birçok kayak merkezine gittiğimizde yabancı müzik çalınıyor, biz istedik ki; kendi kültürümüzü yansıtan, kendi gelenek göreneklerimizi yansıtan, müziklerimiz ile bu doğa sporları kış turizmini birleştirelim ve bunun mesajını verelim. Artık kayak merkezlerimizde kendi müziklerimiz çalınsın, kendi kültürümüzü yaşatalım diyoruz. Bu bağlamda bugün bunu burada yaşatmaya çalışıyoruz. Ergan, Türkiye’de en gözde, en cazibeli kayak merkezlerinden biri haline geldi. İddia ile söylüyorum, gelecekte Ergan Dağı dünyanın bir numaralı kayak merkezi olacak. Çünkü birçok avantajı bağrında bulunduran bir kayak merkezi. En önemlisi ulaşım yakınlığı, karın çok uzun süre kalması, konaklama ihtiyaçların şehir merkezinde en üst seviyede olması, kayak merkezinde günübirlik tesisi olması, duble yol ile şehirden kayak merkezine ulaşma gibi, havaalanına çok yakın olması gibi birçok avantajı bir arada bulunduruyor. Buradan şunu söylemek istiyorum, yurt içi, yurt dışından kayak yapmak isteyen, doğa turizmi yapmak isteyen, doğa sporlarına katılmak isteyen herkesi Erzincan’a davet ediyoruz.” Dedi.

Fotoğraflar FOTOĞRAFLAR