Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
13 ŞUBAT KUTLAMA MESAJI

Buradasınız: Ana Sayfa

YAZDIR

Bu topraklarda yaşanan zulüm, katliam ve emperyalist işgalin, seri bir darbe ile bertaraf edilerek topraklarımızda al bayrağın mavi göklerle yeniden buluşmasının üzerinden yaklaşık 1 asır geçti.

 

99 yıl önce yokluk, biçarelik, açlık, içerisindeki millet, kahramanca destanlar yazmış, topraklarını kanları pahasına, canları pahasına yeniden vatan yapma mücadelesi vererek, hürriyetimizi bizlere armağan etmişlerdir.

 

Biz kadim bir milletiz. Köklü geleneklerimiz var.

Bu dünya bizi binlerce yıldır tanır.

Bin yıl önce Malazgirt’te tanıdılar bizi. Unuttular.

Konstantinopolis önlerinde yine tanıdılar. Unuttular.

Kosova’da, Mohaç’ta bir kez daha hatırlattık kendimizi. Tekrar tekrar unuttular.

Çanakkale’de hayallerini, boğaz sularına gark ettik. Anadolu’da kahramanca çarpışarak bu topraklardan şerleri def ettik. Aradan yüz yıl geçti. Bunu da unuttular.

Biz hatırlatmaya devam ediyoruz.

15 Temmuzda bir kez daha hatırlattık. Biz gece savaştık ve ödül olarak bir sabaha ulaştık. Gösterdik tüm dünyaya, Biz bir ölürüz ama bir diriliriz. Bizim üzerimizde hesap yapanlar, Allah uğruna, vatan uğruna, bayrak uğruna, millet uğruna, devlet uğruna nelerden vazgeçebileceğimizi gördüler.

Tekrar ediyoruz. Haykırıyoruz. Biz kıyamete kadar al bayrağı mavi göklerle süslemeye devam etmek için her şeyi göze almışız.

 

Geçen binyılın başında bu elleri Müslüman Türk’e vatan kıldık. Bu gün de biz bu topraklardayız. Allah dünyaya ömür verirse bin yıl sonra da bu topraklarda yaşamaya devam edeceğiz.

 

Yüz yıl sonra yeni bir Türkiye kuruluyor. Bu yeni Türkiye’yi hazmedemeyenlere sesleniyorum. Bu kutlu yükseliş, bu yeniden diriliş kaçınılmazdır.

 

Dışarıda bu hain planları yapanlar ile içerideki işbirlikçilerinin, bu topraklardan bizleri silmeye güçleri yetmez. Yüz yıl önce yetmedi. Bu gün de yetmez. Yarın da yetmeyecek.

 

Bu kutlu günde, bu topraklar için hayatını veren, canını feda eden kahraman şehitlerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinin tüm komutanlarını ve devlet adamlarını minnetle yad ediyorum. 1918 yılında şehrimizdeki işgali sona erdiren müdahalenin komutanı Kazım Karabekir Paşa ve şehre giren birliklerin başındaki Mehmet Vehip Paşa ile emirlerindeki her bir nefere şükranlarımızı sunuyorum.

 

Bu vesile ile ayrıca 15 Temmuz şehitlerine şükranlarımı arzediyor, gazilerimize minnet duygularımı ifade etmek istiyorum.

 

Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

 

Diğer Mesajlar