Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajı

Buradasınız: Ana Sayfa

YAZDIR

Dünya tarihine yön veren ve Anadolu’nun kapılarının milletimize açıldığı Malazgirt Meydan muharebesi sonucunda, Selçuklu Devleti’nin olduğu kadar Osmanlı ve Cumhuriyetimizin de temelleri atılmıştır. Bu zafer aynı zaman da dünya siyasi tarihini milletimiz lehine değiştirmiş, buradan yürüyüşe geçen ecdadımız Avrupa ortalarına kadar ilerlemiş ve muhteşem bir medeniyetin yani Türk İslam Medeniyetinin öncüleri olmuşlardır.   

İslam ile şereflenen Anodolu’nun ellerinden çıkmasını hazmedemeyen emperyalist devletler, kurmuş oldukları kirli oyunlarla bizi bu topraklardan sürmek atmak için çok çaba sarf ettiler.  Ancak bunu başarmaya güçleri yetmedi yetmeyecek. Çünkü Sultan Alparslan'ın gönlüne düşen Anadolu aşkı, bizim kalplerimizde de yerini etti. Şunu  Bu topraklar bizim namusumuz, gözbebeğimizdir. Sultan Alparslan'a layık nesiller olarak vatanımızı gerektiğinde canımızla, kanımızla savunmaktan geri durmayacağımıza şüphe yoktur.

Geçmişi olmayanın geleceği olamaz. Biz de geçmişimizden aldığımız güç ile geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sultan Alpaslan’ın Veziri Nizamülmülk gibi yanında duran Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım önderliğinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmemiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Aydınlık gelecek çok yakında yeter ki biz bir olalım beraber olalım.

Ben bu vesile ile Malazgirt zaferimizin 946. Yılını kutluyorum

Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Diğer Mesajlar