Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Google Plus'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş
Kurban Bayramı Mesajı

Buradasınız: Ana Sayfa

YAZDIR

Kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı bayramlarda aynı zamanda gönül kazanma seferberliğidir.

 

Sadakatin, fedakârlığın simgesi olan kurbanın ve Kurban Bayramı’nın manasını çok iyi kavramalıyız. Bu ibadette bizden asıl istenen insanlara elimizle birlikte, gönlümüzü de açmak gönülden verebilmektir. Hac ibadetinin de ifa edildiği bu günlerde milyonlarca Müslüman kutsal topraklarda kardeşliğin ne demek olduğunu tüm dünyaya göstermektedir.  Onların haclarının ve kurbanlarının da kabul olmasını diliyorum.

 

Bayramlar birlikte yaşanabilirse bir anlamlıdır. Ne yazık ki İslam coğrafyası kan ağlıyor. Suriye'de, Irak'da, Filistin'de, velhasıl dünyanın dört bir köşesinde Müslümanlar zulme uğruyor. Ben bu vesileyle acı çeken, zulme uğrayan kardeşlerimizin, bu mübarek günler hürmetine biran önce huzur, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını niyaz ediyor, özellikle şehrimizin ve Türkiye’mizin acıdan, kederden, sıkıntıdan uzak, huzur içinde bir bayram geçirmesini temenni ediyorum.

 

Cemalettin BAŞSOY

Erzincan Belediye Başkanı

Diğer Mesajlar